Valery LEVANEUSKI - personal site  
 
 
October 14th, 2004. Posted in News from Belarus, The press about us

« Main page

Borisas Grebenščikovas ėmėsi ginti žodžio laivę Baltarusijoje

Valerijų LevonevskįGarsiosios Piterio roko grupės „Akvariumas“ įkūrėjas Borisas Grebenščikovas kreipėsi į Aleksandrą Lukašenką reikalaudamas paleisti Baltarusijos opozicionierius Valerijų Levonevskį ir Aleksandrą Vasiljevą. Rugsėjo 7 dieną Grodno miesto Lenino rajono teismas Levonevskį ir Vasiljevą nuteisė dvejiems metams kalėjimo už „prezidento įžeidimą“.

Dieną prieš opozicijos demonstraciją, vykusią 2004 metų gegužės 1 dieną, Levonevskis ir Vasiljevas platino atsišaukimus, kuriuose buvo skelbiama: „Ateik ir pasakyk, kad tu � prieš, kai tavo sąskaita „kažkas“ keliauja ilsėtis į Austriją, slidinėja ir gyvena savo malonumui“.

Kitoje atsišaukimo pusėje buvo spausdinamas satyrinis eilėraštis apie gyvenimo kainą Baltarusijoje „Sąskaita už komunalines paslaugas arba saldusis gyvenimas“.

Spalio 12 d. organizacija „Amnesty International“ pripažino Levonevskį ir Vasiljevą sąžinės kaliniais.

„Suprantu �Amnesty International� susirūpinimą dėl Levonevskio ir Vasiljevo suėmimo už eilėraščių platinimą, ir raginu juos kuo greičiau ir besąlygiškai išlaisvinti“, – rašo „Akvariumo“ įkūrėjas.

Grebenščikovas Baltarusijos prezidentui priminė apie Visuotinę Žmogaus Teisių Deklaraciją, kuri kiekvienam žmogui garantuoja teisę laisvai reikšti savo įsitikinimus.

Kaip pranešė radijo stočiai „Echo Moskvy“ „Amnesty International“ atstovas Rusijoje Sergejus Nikitinas, B. Grebenščikovas palaiko su šia organizacija ryšius nuo praėjusių metų.

Pasak S. Nikitino, B. Grebenščikovas su kitais Rusijos muzikantais planuoja aptarti galimybę kartu surengti pasirodymą, ginantį Levonevskį ir Vasiljevą. Laiškas buvo nusiųstas paštu A. Lukašenkos adresu, o kopija perduota Baltarusijos pasiuntinybei Maskvoje.

Minskas kol kas į tą laišką niekaip nereagavo.

Parengta pagal BBC

http://www.bernardinai.lt/index.php?url=articles/25702

Boris Grebenshchikova Valery’s letter Levonevsky in prison (a corrective colony №22)

Boris Grebenshchikova Valery’s letter Levonevsky in prison (a corrective colony №22), levaneuski.org

« | »


Note: Translated by means of machine translation. The original text in Russian is on a site www.levonevsky.org or www.levonevski.net
TopList